Vai sabiedriskais transports tiešām ir izdevīgāks par vieglo auto?

Auto motorsJautājumi par to, kas ir izdevīgāks – sabiedriskais transports vai vieglais auto, ir ļoti aktuāli. Gan biļešu cenas gan degvielas cenas ir pietiekoši augstas, lai cilvēkiem nāktos pārdomāt savus pārvietošanās paradumus. Taču kāda ir pareizā atbilde ir ļoti grūti spriest, jo katram tā var būt atšķirīga.

Lielās pilsētās, piemēram Rīgā, sabiedriskais transports ir ļoti nozīmīgs, jo to, katru dienu, izmanto ļoti liels skaits iedzīvotāju. Pilsētā kur ir pietiekoši dzīva satiksme, sabiedriskais transports var būt gan ātrākais gan lētākais pārvietošanās veids. Bet, visu nosaka jūsu pārvietošanās ieradumi un nepieciešamības.

Autovadītājiem kuri savu auto izmanto ne tikai, lai nokļūtu uz darbu un atpakaļ, bet arī izmanto to darba vajadzībām, pirms vai pēc darba, automašīna var būt ātrākais un arī lētākais veids kā ceļot. Bet atkal, to nosaka apstākļi. Degviela ir gana dārga, tāpēc nobraucot lielus attālumus pilsētas robežās, gaidot sastrēgumos un tamlīdzīgi, auto var pieprasīt daudz vairāk kā sabiedriskais transports.

Sabiedriskais transports piedāvā iegādāties mēneša braukšanas biļetes, kas var nozīmēt gana lielus ietaupījumus, ja ikdienā ir jānobrauc diezgan daudz. Tas var nozīmēt arī laika ietaupījumu, jo, piemēram, tramvajs var netikt tik ļoti ietekmēts sastrēgumu dēļ, daudzās vietās ir sabiedriskā transporta joslas un šādos gadījumos, laiks var tikt saīsināts attiecībā pret automašīnu.

No otras puses, ja ar sabiedrisko transportu ir jāpārsēžas, ilgi jāgaida un tamlīdzīgi, automašīna var piedāvāt ērtāko un, daudzos gadījumos, arī lētāko ceļu. Ar auto ir iespējams pašam atrast tuvāko un ātrāko ceļu, šādi samazinot izdevumus par degvielu.

Kā redzat, ir grūti atbildēt par vienu vai par otru, jo katram ir savi apstākļi, prasības un nepieciešamības. Ar mēnešbiļeti, varam ietaupīt braucot daudz, ar auto varam braukt ērtāk, ātrāk un, iespējams, arī lētāk. Jāņem vērā arī tas, ja visi pārsēdīsies autobusos, satiksme būs brīvāka, bet autobusi pilnāki un viss var atkal mainīties, neskatoties cik pieturas jābrauc.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *