Tramvajs

Latvijā jau diezgan sen, satiksmē, ir iepazīstināts tramvajs. Protams, pats pirmais tramvajs nebija ne pierastais, ko redzam ikdienā, ne arī retro tramvajs kurš kursē pa Rīgu speciālajā maršrutā. Pirmais tramvajs Rīgā bija zirgu tramvajs un tas tika atklāts jau 1882. gadā. Savukārt pirmais elektriskais tramvajs  tika atklāts jau 1899. gadā un tas notika Liepājā. Pirmais elektriskais tramvajs Rīgā parādījās tikai 1901. gadā.

Šobrīd, pasažieru pārvadājumus ar tramvaju Rīgā veic pa 9 maršrutiem kas savieno lielu daļu Rīgas rajonu. Tramvajs ir viens no ērtākajiem pārvietošanās veidiem pilsētā, jo tas nav tik ļoti piesaistīts pārējai satiksmei. Tramvajs pārvietojas pa sliedēm kas var būt izbūvētas pat atsevišķi no pārējās brauktuves, kas nozīmē ka satiksmes sastrēgumi nav īpašs šķērslis tramvajam.

Tramvaji ir arī citās Latvijas pilsētās, tie ir diezgan iecīnīti Latvijā. Tas gan nenozīmē ka tie aizstāj autobusus vai pat trolejbusus kuru ir krietni vairāk. Pakāpeniski arī tramvaju parks tiek atjaunots ar jaunākiem un modernākiem transporta līdzekļiem.

Tramvajs ir sava veida vilcienu transporta aizvietotājs. Tas ir vilciens, kurš var brīvāk, klusāk un ērtāk pārvietoties pa pilsētu. Ja citviet pasaulē, galvenais pārvietošanās līdzeklis pilsētā ir metro vai vilcieni, tad tramvajs ir daudz klusāka un pilsētas videi draudzīgāka alternatīva. Latvijai daudz izdevīgāki un piemērotāki ir tramvaji, jo mūsu valsts nav tik liela un blīvi apdzīvota. Pat Rīga nav tik liela, lai metro satiksme būtu nepieciešama kā galvenais sabiedriskais transports.

Blakus mikroautobusiem un pārējiem sabiedriskajiem transportiem, tramvajs stāv atstatus, jo tie ir mazāk, bet tie var būt ērtāku un ātrāki. Īpaši ja runājam par jaunajiem modeļiem, kas ir lielāki un daudz ērtāki par vecākajiem modeļiem, tramvajam noteikti ir spoža nākotne. Ja Rīgā tiktu izbūvēti vairāk tramvaja sliežu ceļi, tas noteikti kļūtu par populārāko pārvietošanās līdzekli starp visiem pārējiem. Protams, vai tas notiks ir cits jautājums, jo gan būvniecība gan pašu tramvaju iepirkumi nebūt nav lēti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *