Kas ir e-talons

Latvijā jau ilgāku laiku ir ieviesti e-taloni. Ja pirms daudziem gadiem, sabiedriskajā transportā braucot mums bija jāpērk papīra biļetes, tās jāuzrāda konduktoriem, tad tagad, tas viss ir padarīts elektronisks. E-talons ir karte, kurā mēs ielādējam braukšanas biļetes un iekāpjot autobusā mēs reģistrējam šo braucienu, iztērējam biļeti pieliekot talonu pie autentifikācijas ierīces.

Šis ir ērtāks veids par papīra biļetēm. Iegādājoties personalizēto e-talonu, mēs to nēsājam makā kā norēķinu karti un tiki papildinām braucienu skaitu tirdzniecības vietās. Varam arī iegādāties vienreizējos e-talonus, kas nebūt nav vienreizēji, jo varam iegādāties 10 braucienus vienā talonā.

Attīstoties tehnoloģijām, parādās arī vēl ērtāki veidi kā apmaksāt braucienus sabiedriskajā transportā. Banka Citadele piedāvā saņemt norēķinu karti kurā ir iestrādāts e-talons. Mums vairs nekas nav jāpērk, jo par braucienu norēķināmies tieši no sava bankas konta.

E-talons ļauj mums iegādāties gan vienu biļeti gan 20 braucienu biļetes, arī dienas biļeti un mēneša braukšanas biļeti. Tas ir ērts un izdevīgs veids kā norēķināties par sabiedriskā transporta pakalpojumiem, jo karte ir ērti uzglabājama un droša. Ieliekot karti makā, atliek pielikt maku pie autentifikācijas iekārtas, lai brauciens būtu apmaksāts. Un iegādāties braucienus var ļoti plašā skaitā tirdzniecības vietu visā valstī. Šāda iespēja ir krietni atvieglojusi dzīvi visiem kas ikdienā izmanto sabiedrisko transportu un arī ekoloģijas jautājumā tā ir labāka, jo netiek izlietots tik daudz papīra veidojot miljoniem papīra biļešu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *