Kāpēc izvēlēties vai neizvēlēties sabiedrisko transportu

Daudzi cilvēki, kam nepieder savs transportlīdzeklis, paļaujas uz sabiedrisko transportu, jo tas ir galvenais pārvietošanās veids Rīgas pilsētā un Latvijas starp pilsētām (autobuss vai vilciens). Pat daži cilvēki, kuriem pieder auto, izvēlas regulāri izmantot sabiedrisko transportu un šī tendence, šķiet, iegūst arvien lielāku popularitāti. Došanās ar tramvaju vai autobusu uz skolu vai darbu sniedz daudzas priekšrocības. No vienas puses, tas atvieglo pārvietošanos sastrēguma stundās un padara pārvietošanos daudz vieglāku un mierīgāku, izņemot reizēs, kad sabiedriskais transports ir pārpildīts.

DegvielaBraukšana ar sabiedrisko transportu ļauj autovadītājiem sēdēt un atpūsties, lasīt, vai veikt vajadzīgos darbus. Citas priekšrocības, pārvietojoties ar sabiedrisko transportu, ietver ietaupījumus no transportlīdzekļu uzturēšanas un degvielas izmaksām, satiksmes sastrēgumu samazinājumu un transportlīdzekļu radīto emisiju samazinājumu, kas var radīt kaitējumu videi.

Ja persona izmanto sabiedrisko transportu, viņi uzticas tam, ka uzņēmums, kas pārrauga transportlīdzekļu tehnisko apkopi un ekspluatāciju, ir pienācīgi parūpējies par pasažieru drošību un labklājību. Diemžēl tas ne vienmēr tā ir. Patiesībā, ir daudzi gadījumi, kad nolaidīga rīcība attiecībā uz sabiedrisko transportu var radīt bīstamas situācijas pasažieriem, kā arī citiem braucējiem.

Nolaidīgi vai neapdomīgi autobusu vadītāji vai tramvaju vadītāji ir iespējamie cēloņi negadījumiem, kuros iesaistīts sabiedriskais transports. Ikviens, kurš regulāri brauc ar pilsētas autobusu ir, iespējams, pieredzējis, ka vadītājs veic manevrus, kas padara pasažierus mazliet nervozus. Šādai neapdomīgai transportlīdzekļu vadīšanai un pasažieru apdraudēšanai nav nekāda attaisnojuma. Dažreiz šī nolaidība ir rezultāts tam, ka autovadītāji ir noguruši vai pārstrādājušies. Lai gan tas var norādīt uz problēmu augstāk komandas ķēdē, tas nekādā veidā nepadara pasažieru apdraudēšanu pieņemamu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *