Kāds transports pieejams Rīgā

Rīgā, tāpat kā citās pilsētās ir pieejams savs sabiedriskais transports. Rīgā ir pieejami autobusi, trolejbusi, tramvaji un mikroautobusi. Rīgā sabiedrisko transportu nodrošina uzņēmums „Rīgas Satiksme” un „Rīgas mikroautobusu satiksme”. Visi šie transporti nodrošina satiksmes pārklājumu pār visu Rīgu un arī tās apkārtnē. Sabiedriskais transports nodrošina rīdzinieku un pilsētas viesu pārvietošanos gan dienas gan nakts laikā, protams, nakts laikā satiksme ir ierobežota, jo darbojas nakts autobusi kuru maršruti un atiešanas laiki nav tik blīvi kā dienas laikā.

Rīgā ir daudz dažādu transporta maršrutu. Ir 55 autobusu, 24 mikroautobusu, 19 trolejbusu, 9 tramvaju un nakts autobusu maršruti. Rīga nav tik liela pilsēta tāpēc daudzi maršruti, vismaz daļēji, pārklājas. Lielākā daļa Rīgas rajonu ir gana viegli pieejami no citiem rajoniem ar vairāk kā tikai vienu transporta maršrutu, protams izņēmumi, kad no viena rajona nevar pa taisno nokļūt citā. Liela daļa šo maršrutu iet caur Rīgas centru.

Vēsturiski, Rīgas pirmā autobusu līnija tika atklāta jau tālajā 1924. gadā. Pirms otrā pasaules kara, Rīgā kursēja 19 dažādi autobusu maršruti, taču pēc kara, bija palikuši tikai 4 autobusi. Ja pirms kara, satiksme Rīgā tika organizēta ar privāto uzņēmumu vadību, tad pēc kara to jau pārņēma pilsētas un valsts vara.

Pirmais trolejbusu maršruts tika atklāts 1947. gadā. Lai arī tas notika lēnāk kā ar autobusiem, arī trolejbusu maršrutu attīstība  Rīgā tika veicināta un maršruti savienoja daudzas Rīgas daļas. Trolejbusu attīstība notika ilgākā laika posmā, vairākus gadus bija tikai viens un tad divi trolejbusu maršruti.

Tramvajs ir viens no vecākajiem sabiedriskajiem transportiem Rīgā. Jau tālajā 1882. gadā tika atklāta pirmā zirgu tramvaja līnija Rīgā. 1901. gadā, pa Rīgu sāka kursēt pirmais elektriskais tramvajs. Līdz 1914. Gadam, Rīgā jau darbojās 16 tramvaju līnijas. Kara ietekmē, tramvaju līniju skaits samazinājās un palika tikai 9.

Mūsdienās, sabiedriskais transports ir kļuvis daudz modernāks un ik pa laikam tiek atjaunoti Rīgas autobusu, trolejbusu un tramvaju parki. Tas nodrošina pilsētas iedzīvotājiem maksimāli komfortablāko pārvietošanos. Arī mikroautobusi ir neatņemama Rīgas satiksmes sastāvdaļa. Šo transporta veidu pārvalda „Rīgas Satiksmes” apakšuzņēmums – „Rīgas Mikroautobusu Satiksme”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *