Autobuss

Rīgas sabiedriskais transports nav iedomājams bez autobusu satiksmes. Tas ir viens no galvenajiem pārvietošanās līdzekļiem pilsētas iedzīvotājiem un viesiem, protams, ja neskaitām automašīnas. Pasažieru pārvadāšanu ar autobusiem Rīgā veic uzņēmums – „Rīgas Satiksme”.

Rīgā ir 55 dažādi autobusu maršruti, kuri kursē pa visu pilsētu un arī tās apkārtnē. Daudzi maršruti ir izveidoti tā, lai tie dublētos, tie apkalpo blīvāk apdzīvotos Rīgas rajonus. Ir arī maršruti kuri  savieno pat tālākos Rīgas rajonus, neliekot pasažieriem pārsēsties.

Laikam ejot, Rīgā ir bijuši dažādu modeļu autobusi. Protams, mūsdienās autobusi ir jaunāki un modernāki. Tiek piedāvātas elektroniskas pieturu norādes un invalīdu ratiņu pacēlāji. Arī pašu autobusu ērtības ir krietni augstākas kā pirms gadiem. Rīgas Satiksme, ik pa laikam, atjauno savu parku, lai nodrošinātu gan ērtības gan drošību saviem pasažieriem, jo to nebūt nav maz. Ik gadu, ar autobusiem tiek pārvadāti miljoniem pasažieru un tie nebūt nav tikai pilsētas iedzīvotāji. Sabiedriskais transports un īpaši autobusi var radīt pirmo iespaidu par mūsu valsti kopumā. Tūristi kas ielido Latvijā, sastopas ar autobusiem tūlīt pēc iznākšanas no lidostas, tāpēc varam teikti, ka autobusi parāda kur tūristi ir iebraukuši.

Autobusi ir vieni no populārākajiem pārvietošanās līdzekļiem Rīgā. Protams, ir gan tramvaji gan trolejbusi, gan mikroautobusi, bet autobusi ir daudz vairāk un tie apkalpo plašāk Rīgas daļu. Daudzviet nav nekādu citu maršrutu kā tikai autobuss. Turklāt, daudzi autobusi izbrauc no pašas Rīgas robežām, tādējādi arī piepilsētā dzīvojošie var ērtāk nokļūt pilsētā.

Autobusi kursē ļoti bieži, tie dodas uz visiem Rīgas nostūriem, tie ir gana lieli un ērti, tajos var viegli iekļūt. Šīs ir dažas no autobusu pozitīvajām īpašībām. Tie ir pakļauti satiksmes ietekmei, tajos nav bezmaksas interneta, tie mēdz kavēties, šīs ir dažas no negatīvajā. Taču lai kādas būtu pozitīvās un negatīvās īpašības, autobusu nozīmi Rīgas ikdienā nav iespējams noliegt. Tie mūs ved uz darbu un kas svarīgāk, tie mūs arī ved mājās, tie ir mūsu ikdienas sabiedrotie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *