Auto un sabiedriskais Rīgā

Laikā kad automašīnas ir ļoti daudz, ielās ir sastrēgumi un degvielas cenas ir ļoti augstas, sabiedriskais transports ir ļoti izdevīgs veids kā pārvietoties pa pilsētu. Tas nav tik ērti kā sēdēt savā automašīnā, bet tas var būt gan ātrāk gan lētāk, tāpēc daudzi izvēlas tieši šo veidu, pat tad, ja pašiem ir savs auto.

Jāpiemin arī Retro tramvajs kurš kursē Rīgas ielās. Tas, protams, nav ikdienas pārvietošanas līdzeklis, bet arī tas piederas pie sabiedriskā transporta Rīgā. Šīs tramvajs ļauj apskatīt Rīgu braucot vēstures mantojumā.

Rīga nepārtraukti attīstās, tāpēc nav pārsteigums ka arī sabiedriskais transports turpina attīstīties. Tiek iepirkti jauni autobusi, trolejbusi, tramvaji, mikroautobusi, tiek pārplānoti esošie maršruti un veidoti jauni. Pašsaprotami, ka laikam ejot un attīstoties pilsētas infrastruktūrai, daži rajoni kur agrāk nebija nepieciešams papildus maršruts sāk kļūt pieprasītāki.

Varam daudz sūdzēties par dārgajām biļešu cenām, neērtībām braucot pilnā autobusā un daudz ko citu, bet bez sabiedriskā transporta Rīgas dzīve būtu daudz sarežģītāka. Mēs vienmēr varam atļauties ka kāds autobuss vai mikroautobuss mūs aizvedīs tur, kur vēlamies nokļūt. Ir daudz trūkumu tajā kā noris sabiedriskā transporta kustība, bet bez tā būtu daudz grūtāk.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *